Vdekja e mjekut Sefer Dervishi, MSH: Vuante nga disa sëmundje, ngushëllime familjes

Foto ilustruese

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka reaguar pas vdekjes së mjekut të qendrës shëndetësore Helmas në Kavajë, Sefer Dervishi  i prekur me COVID. Sipas tyre ai ndërroi jetë pas dy javësh në terapi intensive në spitalin “Shefqet Ndroqi” dhe vuante vuante nga disa sëmundje. Ministria i la uruar ngushëllime familjes, kolegëve dhe miqve të 61-vjeçarit, i cili i shërbeu deri në fund me devotshmëri komunitetit të tij!


Lajmi kryesor:

Humb jetën mjeku i prekur me COVID i shtruar prej 2 javësh,144 raste të reja në 24 orët e fundit/ Infektohen 2 arsimtarë e 1 sanitare në Delvinë


E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Klubet paralajmërojnë protesta! A jeni dakord me vendimin e Ligës së Futbollit për të përshkallëzuar bojkotin?×

Lajmi i fundit

John

Bregu për vrasjen e Hajdarit: Ka mungesë dëshmish shkencore (VIDEO)