VIDEO/ 1 gol nderon Juventusin, 'Zonja' - 3 pikë nga zona evropiane

VIDEO/ 1 gol nderon Juventusin, 'Zonja' - 3 pikë nga zona evropiane

Gëzimi i Juventusit

Juventus fitoi 1-0 në Torino kundër Veronës, për javën e 28-të në Serie A. Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, teksa vendasit patën disa raste shënimi. Do duhej minuta e 56 e ndeshjes kur Kean do zhbllokonte duelin, duke çuar peshë stadiumin. Me 44 pikë, bardhezinjtë shkojnë në vendin e shtatë, vetëm tre pikë më pak se Roma që për momentin është në zonën evropiane. Verona me 19 pikë mban vendin e 18-të. Kujtojmë se Federata i ka hequr 15 pikë nga renditja "Zonjës", për shkak të bilanceve financiare.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Interi e pëson nga Fiorentina, Bonaventura nderon 'Vjollcët'! Juventus tri pikë në shtëpi


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Kontrolloi makinën dhe portofolin një qytetari, rrahu një tjetër!  Përjashtohet nga policia Komandanti i Rendit në Shkodër, drejt arrestimit

Kontrolloi makinën dhe portofolin një qytetari, rrahu një tjetër! Përjashtohet nga policia Komandanti i Rendit në Shkodër, drejt arrestimit