VIDEO/ 3 gafat e Lukakut në Kupën e Botës, sulmuesi lë 'në baltë' Belgjikën! 'Djajtë' kthehen në shtëpi

Romelu Lukaku

Kroacia dhe Belgjika barazuan 0-0 në ndeshjen e fundit të grupit F në Kupën e Botës. Pika i shkoi përshtat kroatëve që kalojnë në 1/8, teksa Belgjika del jashtë Botërorit pas fitores së Marokut 1-2 me Kanadanë.

Te Belgjika në fushë gjatë pjesës së dytë u hodh edhe Lukaku. Sulmuesi pati disa raste të arta shënimi, duke i gabuar. Në minutën e 60, 62 dhe 90, sulmuesi i Inter kishte në dorë të dërgonte të tijtë në fazën tjetër, teksa gjithçka çfarë bëri ishte t'i "priste biletën" Belgjikës për në Bruksel.

KATAR 2022/ Barazim që i vlen Kroacisë, 'Djajtë' e Belgjikës 'përvëlohen' në temperaturat e Doha-s! Ballkanasit në 1/8 (VIDEO)

Mendoni se komisionet hetimore për Shëndetësinë e TIMS do kenë rezultat?