VIDEO/ Brazili e kthen në festë, i shënon 2 gola në 13 minuta Koresë së Jugut

VIDEO/ Brazili e kthen në festë, i shënon 2 gola në 13 minuta Koresë së Jugut

Neymar dhe Vinicius

7' / Brazil 1-0 Korea e Jugut. "Selecao" kalon në avantazh me Vinicius pas vetëm shtatë minutave lojë. Një asist fantastik nga Raphinha ka bërë që sulmuesi i Real Madrid të shënojë golin e parë në Kupën e Botës.

13' / Brazil 2-0 Korea e Jugut. Skuadra e Tite shënon 2 gola në 13 minuta. Neymar rikthehet nga dëmtimi me gol, teksa shënon nga pika e bardhë e penalltisë.


Lajmi kryesor:

KATAR 2022/ Samba dhe 5 gola në Doha, Brazili 'poker' Koresë së Jugut! 'Selecao' gjen Kroacinë në çerekfinale (VIDEO)


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Japonia i dhuron Tiranës mjete zjarrfikëse, Veliaj: Na shërbejnë për zonat periferike! I shtohen stacionit të ri në Kinostudio

Japonia i dhuron Tiranës mjete zjarrfikëse, Veliaj: Na shërbejnë për zonat periferike! I shtohen stacionit të ri në Kinostudio