VIDEO/ Çudira në Kupën e Botës, mbrojtësi i Francës luan me varëse për 41 minuta! Arbitri ndal lojën

 

Franca po fiton 1-0 me Poloninë në fazën me eleminim direkt në Kupën e Botës. Në duelin e "Al Thumama" në Doha ndodhin edhe çudira, me mbrojtësin e Francës Jules Kounde që për 41 minuta ka luajtur me varëse në qafë. Vetëm thuajse në fundin e pjesës së parë arbitri i linjës ka parë mbrojtësin me varëse, duke ndalur lojën derisa sendi i palejuar të hiqej nga stafi. Kujtojmë se për sigurinë e lojtarëve gjatë një ndeshje futbolli nuk lejohen varëse apo unaza.

 


Lajmi kryesor:

KATAR 2022/ 4 gola në Francë - Poloni, Mbappe thyen rekordin e Pele dhe dërgon francezët në çerekfinalet e Botërorit! 'Gjelat' takohen me Anglinë (VIDEO)


S.DH/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Katër gjërat që s’duhet t’i thoni kur gënjejnë fëmijët tuaj

Katër gjërat që s’duhet t’i thoni kur gënjejnë fëmijët tuaj