VIDEO: “Nuk ka ftohtë ky?…Është shqiptar si unë”, momenti kur Erdogan heq shallin pas batutës së Ramës

VIDEO: “Nuk ka ftohtë ky?…Është shqiptar si unë”, momenti kur Erdogan heq shallin pas batutës së Ramës

Edi Rama dhe Recep Tayyip Erdogan

Edhe kësaj radhe vizita e kryeministrit Edi Rama në Turqi nuk ka kaluar pa batuta apo momente gazmore me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan, të cilat tregojnë qartë miqësinë mes dy liderëve.

Përmes një video të publikuar në rrjetin social “Instagram”, Rama ka shfaqur reagimin e presidentit turk kur ka parë kryeministrin shqiptar teksa del nga makina  i veshur thjeshtë me një kostum zyrtar, ndërkohë që temperaturat ishin të ulëta.

Nga habia Erdogan ka pyetur këshilltarin e tij shqiptar Sabri Demirin, nëse Rama kishte ftohtë i veshur në atë mënyrë.

Pasi këshilltari, i cili ishte pa pallto njësoj si Rama afrohet, ky i fundit i thotë që edhe Sabriu është shqiptar prandaj nuk ka ftohtë.Më pas, Erdogan heq shallin e tij dhe bashkë me Ramën vazhdojnë drejt  Presidencës.

Erdogan: Sabri, a nuk ka ftohtë?

Rama: Sabriu nuk ka pallto, edhe ai është shqiptar si unë.

Erdogan: E çfarë të bëjmë tani?

 

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Koli: 22/02/2024 11:03

    Xhest fisnik, Respekte!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

3 protestues në pranga për dhunën te Bashkia, Rithemelimi: Terror policor, të lirohen

3 protestues në pranga për dhunën te Bashkia, Rithemelimi: Terror policor, të lirohen