Vila e biznesmenëve me kamera dhe sistem alarmi, por autorët u futën nga mbrapa (FOTO+Detajet)

Banesa e çiftit Laze që u tentua të grabitet mbrëmë në Tiranë ka kamera sigurie dhe sistem alarmi. Report Tv siguron pamjet që tregojnë kamerat e sigurisë në murë. Por autorët kanë hyrë nga pjesa e pasme e vilës, pasi krahu tjetër nuk kishte kamera sigurie. Pas banesës dy katëshe të familjes Laze është një tjetër vilë katër katëshe, ku disa hyrje ishin lëshuar me qira. Autorët kanë kaluar murin rrethues nga depozitat duke u futur në vilën e çiftit Laze. Çifti ka dy fëmijë, ndërsa në momentin e grabitjes në banesë ndodhej vetëm vajza, ndërsa djali jo.


Lajmi kryesor:

Tentativa e grabitjes dyshohet nga fqinjët ose të afërmit! Vila me kamera, por autorët u futën nga mbrapa! Gruaja: I drejtuan pistoletën burrit, kërkonin lekët


Ora 09:38
Vila e biznesmenëve me kamera dhe sistem alarmi, autorët u futën nga mbrapa (FOTO)

Kamera e sigurise ne vilen e çifit Laze

1 / 7

Një nga hyrjet e vilës ku mendohet se janë futur autorët

2 / 7

Vila e familjes Laze ku ndodhi plagosja

3 / 7

Vila e familjes Laze ku ndodhi plagosja

4 / 7

Muri nga mbrapa shtëpisë nga ku u larguan autorët

5 / 7

Muri nga mbrapa shtëpisë nga ku u larguan autorët

6 / 7

Oborri i vilës së çiftit Laze

7 / 7
d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e ka menaxhuar në mënyrën e duhur sistemi shëndetësor emergjencën e krijuar nga koronavirusi?