Vizita në Tiranë, Von der Leyen: Me Reformën në Drejtësi, Shqipëria ka bërë hapa përpara, tani koha që BE të veprojë

Pas mbërritjes në Tiranë, presidentja e Këshillit Europian, Ursula von der Leyen në një shkrim në mediat sociale thotë se KE i qëndron fort angazhimin për të ardhmen e Shqipërisë në BE. Von der Leyen shkruan me tej se me përparimin e Reformës në Drejtësi, vendi ynë ka bërë arritje të qarta dhe se BE duhet të bëjë pjesën e vet tani.

‘E kënaqur që fillova vizitën time në Ballkanin Perëndimor në Shqipëri. Mesazhi im është i qartë: E ardhmja e Shqipërisë është në BE. Komisioni Europian i qëndron fort këtij angazhimi. Me përparim të mirë në Reformën në Drejtësi, Shqipëria ka bërë arritje të qartë. Tani BE -ja duhet të bëjë pjesën e vet gjithashtu.’- shkruan Von der Leyen.

 


Lajmi kryesor:

Von der Leyen në Tiranë: Brenda vitit të mbahet konferenca e parë ndërqeveritare BE-Shqipëri, ia kemi borxh rinisë shqiptare! Rama: BE është lodhshme, por duhet durim


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Stuhi dhe reshje shiu, anulohet koncerti i organizuar nga bashkia e Vlorës për Ditën e Pavarësisë