Vlorë/ Asgjësohen 168 bimë narkotike, vihet në pranga 51-vjeçari

VLORË - Gjenden dhe asgjësohen 168 bimë kanabis sativa në fshatin Armen të Vlorës. Është vënë në pranga autori i dyshuar i kultivimit të këtyre bimëve, bëhet fjalë për shtetasin Eduard Avdulin, 51 vjeç.

Si pasojë e megaoperacionit në mbarë vendin ‘Territor i pastër’ shërbimet e policisë së Selenicës gjetën në fshatin Armen, në një sipërfaqe të mbjellë me misër, 168 bimë narkotike kanabis sativa.

Si rezultat i veprimeve të menjëhershme policore u identifikua dhe u vu në pranga pronari i kësaj toke, si autor i dyshuar i kultivimit të bimëve narkotike, ndërkohë që materialet proceduriale i janë kaluar Prokurorisë.

'Gjatë kontrolleve të kryera me mbështetjen e punës së inteligjencës policore, në vijim të megaoperacionit mbarëkombëtar, të koduar “Territor i pastër”, shërbimet e Stacionit të Policisë Selenicë gjetën në fshatin Armen, në një sipërfaqe toke të mbjellë me misër, 168 bimë narkotike cannabis sativa.

Si rezultat i hetimeve dhe veprimeve të shpejta policore, u identifikua dhe u arrestua pronari i tokës, njëkohësisht autor i dyshuar i kultivimit të bimëve narkotike, shtetasi E. A., 51 vjeç.', thuhet ndër të tjera në njoftimin e policisë.

G.K/E.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Për të dy u tha njësoj: ‘Kështu njofton policia!’

Për të dy u tha njësoj: ‘Kështu njofton policia!’