Vranë babain, gazetari i Report Tv zbulon se çfarë i ‘tradhtoi’ 3 fëmijët e Pëllumb Metës në fshehjen e krimit të rëndë

 

Gazetari i Report Tv, Sokol Dema i ftuar në emisionin “5 pyetjet” me Ilir Babaramon tha se kanë qenë kamerat e sigurisë ato që kanë nxjerrë zbuluar fëmijët e Pëllumb Metës të cilët u lanë sot në burg për vrasjen e babait të tyre.

Dema tha se nga pamjet e sigurisë në vendin e punës së Pëllumb Metës u zbulua se kishte qenë djali i tij, Hyseni ai i cili kishte çuar makinën e të atit në vendin e punës dhe më pas e kishte denoncuar si të zhdukur.

Ndërsa vajza e viktimës, Hygerta Meta pranoi krimin vetëm pasi u zbulua kufoma e të atit, që e kishin varrosur në kasollen e lopës në oborr.

“Ata deklaruan para hetuesve që ai ishte larguar në drejtim të punës para se të humbte gjurmët.  Kur hetuesit hapën kamerat rezultoi se ishte djali Hyseni që kishte cuar makinën e të atit në vendin e tij të punës. Në momentet kur policia ka ndërhyrë ka qenë e bindur se kemi të bëjmë me fshehjje të trupit rreth e qar banesës. Fillimisht vajza e mohoi por vetëm pasi u gjet kufoma, ajo rrëfeu se ishte ajo autorja e krimit”- tha gazetari.


Lajmi kryesor:

Vrasja e Pëllumb Metës, gazetari: Bashkëshortes së tij do t’i bëhet ekspertizë, dyshohet se mund të ketë probleme të shëndetit mendor


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin