Vrasjet në vend/ Maliqi: Rotacioni politik i pashmangshëm, gati për revolucion demokratik! Fundi i Ramës do të jetë i dhimbshëm

Deputeti i opozitës së re, Lefter Maliqi

TIRANË- Për vrasjet e fundit të ndodhura në vend, në Pogradec, Vaun e Dejës, Sarandë, deputeti i opozitës së re, Lefter Maliqi bën fajtor kryeministrin Edi Rama!

Me anë të një reagimi, Maliqi shkruan se Rama ka qenë i paaftë dhe i papërgjegjshëm, i cili jo vetëm u ka dhënë liri kriminelëve, por ka zhytur popullin në varfëri.

Për Maliqin, rotacioni politik është i pashmangshëm me votë ose atë që quan revolucion demokratik, duke e paralajmëruar kreun e qeverisë se "fundi i tij do të jetë i dhunshëm".

"Vera e fundit ne pushtet e Mohican-it te fundit te Surrelit. Krimi, varferia, depresioni, droga kane pllakosur vendin edhe ne keto dite pushimesh.

Vrasje me plumb ne koke ne qender te Shkodres, femija i mitur i vdekur ne Sarande, vrasje e terror ne Pogradec si asnjeher tjeter, djali masakron dhe i pret koken nenes se tij, krim makaber, bresheri plumbash ne hotel duke terrorizuar pushuesit, vrasje ne Elbasan, panik ne plazhet e jugut dhe veriut, vjedhje,g rabitje etj si neper filma.

Ramziu i Rilindjes e krimit i paafte dhe i papergjegjshem. Jo vetem mashtroi, varferoi, cpopulloi vendin por e ka mbyt krimi, korrupsioni, droga dhe babezia per te pasur gjithe pushtetet.

Vjeshta stina e zgjimit, mobilizimit, ngritjes popullore kunder Regjimit oligarkik dhe te bandave. Rotacioni politik i pashmangshem me vote ose revolucion demokratik, fundi i paralajmëruar i tij do jete i dhimbshem. Populli sfiden e ka me krimin, bandat, oligarket qe kane emrin organizata kriminale “Rilindje”. Demokracia do fitoj", shkruan Maliqi.

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Raporti i OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit: si te duket?

Komento

Komente

 • Ceni: 09/08/2020 19:34

  E verteta vret Z Maliqi ka te drejte krricat e Rames ne veprim

  Përgjigju
 • noku: 09/08/2020 16:47

  Po ç'rotacion o rrote, nga e nxore kete teori? Do ju lere Rama rroten dhe do mbaje timonin prape, me ate lloj opozite qe keni. Jo se nuk e ka mbush kupen Rama per ta lene pushtetin, por s'na e mbush mendjen Luli per ta marre.

  Përgjigju
 • Zgjebja: 09/08/2020 15:59

  Na e shpifet me kete qen te zgjebosur. Krekoset so qeni I zgjebosur our mundohet te kafshoje bishtin e vet nga zgjebja

  Përgjigju
 • Tirona: 09/08/2020 14:36

  Me vjen te plas, kur shof ket pijanec qe ma ka koken si daulle , te paguhet nga taksat e mija

  Përgjigju
 • Dona: 09/08/2020 14:15

  Shum i neveritshem ky njeri,fundi po te vjen ty,turp qe je ne parlament

  Përgjigju
 • edi: 09/08/2020 13:57

  Qe do te hedhin si deng leshi kjo nuk dyshohet Aresyeja ti ke bere me vjedhje nje shumice shtepiash kur rrije me Meten e L.S.I -se Sot nuk do mbese asnje si ai i djeshmi dhe i sotmi qe te paguaj haracin dhe pasurine qe i vollet Popullit Duket qarte pse e ngre zerin Sepse te djeg qulli i fryn kosit Llap dhe ca dhe do rrjeshtohesh me te paret qe i mban ison Kapterri pa gada

  Përgjigju
 • Popull: 09/08/2020 13:16

  SHUME SHPEJT KRIMINELET DHE VRASESIT ME PAGESE QE URDHEROHEN NGA POLITIKANE ME STRATEGJI GLLABERIMIN E CDO PASURIJE TE KETIJ VENDI SHIKONI O POPULL ARRESTOHET I ZOTI I SHTEPISE QE BERI DASEM BULLSHIT ARRESTOHEN. NJEREZ PO NDONJE RREZIKSHMERI VETEM PERGABIME TE VOGLA KURSE KRIMINELE SERIOZ HAJDUTE QE KANE BEGRAUND NGA PS JANE TE PA PREKSHEM

  Përgjigju
 • Sula: 09/08/2020 12:48

  Ke kohe qe pernend dhunen por koken tende do hash dhe te gjithe do ferkojne dyart per nje budalla pseudopolitik .Ti kujton se duke ashpersuar, gjuhen do fitiosh si kandidat ,qe zor se do te vene njedebil si puna jote .Ja leme kohes kur te gjithe di tallen me ty

  Përgjigju
 • Shoku: 09/08/2020 12:48

  E mbani mend kete karagjoz kur i kendoi Berishes ne Berat,ky nuk ka bo hajer dhe nuk do bej se eshte servil i papare e shkon nga fryn era, ketij lloj niveli politikanesh duhet ti vij fundi tani leh si qen rrugesh per te marre kocken e rradhes.

  Përgjigju
 • O lum: 09/08/2020 12:28

  Madhi ti o qyqar...je ber i neveritshem...ik o shpifarak mir qe po vjen dita e zgjedhjeve qe te na zhdukesh nje her e mir nga syt

  Përgjigju
 • Zari: 09/08/2020 12:24

  Kush e votin ket mer aman, ahhh po, listat ... Po ik or se as gruaja rrezik ste voton ...

  Përgjigju
 • Eva: 09/08/2020 12:24

  Tu befsfa une o ministri im i brendshem. Te kam dhene cdo gje, edhe masterin ta kam dhene. Vjen pak era stalle por ska gje, ti tshatar

  Përgjigju
 • AltinTop: 09/08/2020 12:19

  Si do bejme diten kur mos te jene me kto derra ne parlament....

  Përgjigju
 • EUROP: 09/08/2020 11:25

  Letter Letteri ke ik nga mendoria.Iku koha e fashizmit. Pushtetit me dhune i vjen anes ti dhe kushdo pseudodemokrat.

  Përgjigju
  • ERP: 09/08/2020 11:57

   Kur ka pasur mendore ky dallkauk?! Mjere ky vend per politikane qe kemi. Ky as per roje vreshti nuk ka intelekt×

Lajmi i fundit

John

Dua nuk i ndahet Shqipërisë! Pushon në bregdetin e jugut, takohet edhe me Greg Ramën, publikojnë foton