Vrau një vit më parë gruan e vëllait që kishte në burg, Apeli lë në burg për jetë Erdet Çapokun

Vrau një vit më parë gruan e vëllait që kishte në burg, Apeli lë në burg për jetë Erdet Çapokun

Viktima Enkeleda Çapoku dhe Erdet Çapoku

Me vendim të Gjykatës së Apelit në Tiranë e cila ka në fuqi vendimin e shkallës së pare, Erdet Çapoku do të vazhdojë të jetë një i dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e kunatës. Ngjarja u regjistrua më 9 janar të 2020 në Paskuqan ku Çapoku masakroi Enkeleda Çapokun në sy të vajzës së saj të mitur.

Në gjykatë Çapoku ka pranuar vrasjen e kunatës, teksa ka thënë se kishte bërë shumë për të dhe mbesën gjatë kohës që i vëllai ishte në burg për drogë, por ato nuk e kishin mbështetur.

Në orët e vona të 9 Janarit, Erdet Çapoku teksa ndodhej në gjendje të dehur, shkelmoi derën në banesën ku jetonte Enkeleda Çapoku së bashku me të ëmën dhe vajzën 17 vjeçe, duke masakruar me thikë e me bishtin e sqeparit 38-vjeçaren. 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Ëmbëlsirë me arra dhe portokall, si të përgatisni një super kek të shijshëm

Ëmbëlsirë me arra dhe portokall, si të përgatisni një super kek të shijshëm