Mziu ishte përgatitur, boshatisi zyrën dhe la Metën kokëposhtë!, Suli merr çelësat (FOTO)

Ish-kryetari i bashkisë së Kamzës Xhelal Mziu deklaroi paraditen e sotme për Report Tv se nuk do ta lirojë zyrën për Rakip Sulin, të zgjedhurin e ri në 30 Qershor. Por ndryshe nga sa shprehej në media, Mziu nga ana tjetër e kishte boshatisur zyrën dhe gjithcka ishte retorikë. Një gjë e tillë vërtetohet nga pamjet brenda bashkisë, kur socialistët i dorëzuan çelësin në mënyrë simbolike Sulit që u fut dhe u ul në karrigen e kryetarit, por jo në atë që qëndroi Mziu për 12 vite. Zyra ishte totalisht e boshatisur, prej aty ishin hequr të gjitha dokumentet, certifikata, libra apo fotografitë që mbante Mziu, ndërsa e vetmja gjë që ishte 'harruar', ishte portreti i Presidentit, por me kokëposhtë. Pyetja që lind është nëse gjithcka që ishte në atë zyrë nga ku drejtoi për 12 vite ishte e Xhelal Mziut apo e bashkisë së Kamzës?


Lajmi kryesor:

Bie Kamza, Mziu boshatis zyrën dhe dorëzohet, Suli i heq karrigen: Tre vendimet e para! (Pamjet si u hap dera)


Ora 18:20
Si ishte dhe si e la zyrën Xhelal Mziu
1 / 5
2 / 5
3 / 5
4 / 5
5 / 5
d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Një ditë afat për reformën zgjedhore, a mendoni se palët politike do vendosin në favor të qytetarëve?×

Lajmi i fundit

John

Tritol në hotelin e Ervin Matës pranë QSUT-së në Tiranë, nuk ka të lënduar