Zbardhen prapaskenat, 2 futbollistët që shkarkuan Antonio Conten nga Tottenham

Zbardhen prapaskenat, 2 futbollistët që shkarkuan Antonio Conten nga Tottenham

Antonio Conte

Antonio Conte u shkarkua nga Tottenham jo vetën prej mungesës së rezultateve në javët e fundit. Klima në skuadër dhe sidomos në dhomat e zhveshjes ndikoi në largimin e italianit, që në fund nuk ia doli të marrë trofe me Spurs. Nga Argjentina bëjnë me dije se dy kanë qenë shkaktarët që kanë sjellë këtë largim, sulmuesi Richarlison dhe mbrojtësi Romero.

"Marrëdhëniet e ekipit me Conten ishin të këqija, mund ta kuptoni nga fjalët e tij. Madje disa lojtarë i kishin dhënë klubit ultimatum nëse trajneri do të ishte ene italiani deri në fund të sezonit”, raportoi Gastun Edul, gazetari i “TYC Sports”.

Janë pikërisht Romero dhe Richarlison që nxitën edhe shokët e skuadrës për t'i dalë kundër trajnerit, pas fjalëve të këtij të fundit se nuk e kishte ekipin në dispozicion apo edhe pas neglizhencës për disa prej tyre.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Një gazetari ruso-izraelit i ndalohet hyrja në Serbi

Një gazetari ruso-izraelit i ndalohet hyrja në Serbi