Zbehu Ronaldon dhe e la në stol, kush është 21 vjeçari Gonçalo Ramos që shënoi tripletë për Portugalinë

Goncalo Ramos

Goncalo Ramos shënoi tripletë për Portugalinë në fitoren 6-1 të luzitanëve kundër Zvicrës në Kupën e Botës. 21 vjeç, 4 muaj dhe 28 ditë sulmuesi i Benfikës u shpall njeriu i ndeshjes në 74 minutat që luajti. Ramos luajti për herë të parë titullar me Portugalinë, teksa në dy ndeshjet e tjera të Kupës së Botës kishte marrë vetëm 10 minuta. Djaloshi zbehu mungesën e Ronaldos, duke lënë kapitenin e Portugalisë në stol, teksa e zëvendësoi denjësisht. Ramos ka dalë nga moshat e Benfikës dhe prej tetorit në 2020 është pjesë e ekipit të parë të "Shqiponjave", ndërsa në treg vlen 24 milionë euro.

KATAR 2022/ Portugalia 'çmonton' Zvicrën dhe gjen Marokun në çerekfinale! Xhaka dhe Shaqiri në hije, Ronaldo në stol (VIDEO)

×

Ka luajtur në 4 Kupa të Botës, Fernando Muslera tërhiqet nga futbolli ndërkombëtar