'Zbërthehet' grupi i ekzekutimit në Laç, i arrestuari i parë Kreshnik Tusha kërkon lirinë e tij: I gjetët autorët, s'keni prova ndaj meje

Viktimat Paulin Gjergji dhe Bujar Lika

Viktimat Paulin Gjergji dhe Bujar Lika

Kreshnik Tusha, i arrestuari i parë për vrasjen e dyfishtë në Laç të Bujar Likës dhe Paulin Gjergjit, ka depozituar në Gjykatën e Tiranës kërkesë për t'u liruar nga burgu. Kjo kërkesë e tij vjen me arsyetimin se u zbardhën autorët e vrasjes së dyfishtë në Laç dhe se ndaj tij nuk ka asnjë provë që e implikon në këtë atentat.

Tusha ka mbetur gjithashtu i plagosur si pasojë e shkëmbimit të zjarrit që pati me viktimat në këmbë. Ai ka qenë kontradiktor me dëshminë e dhënë përpara efektivëve blu të kryeqytetit. Përpara mjekëve, te spitali i Traumës në Tiranë, ai ka deklaruar se është vetë-plagosur me armë, e ndërsa përpara prokurorit ka deklaruar se i bënë atentat. Për këtë arsye, togat e zeza e kanë lënë në qeli.

Report TV ka mësuar emrat e tre bashkëpunëtorëve të Eduart Lamajt, autor i vrasjes së dyfishtë në Laç të ndodhur më 30 maj, ku janë shpallur në kërkim 33- vjeçari Ilir Xhepaj (Likaj), 31- vjeçari Elson (Oltion) Alija (Vlashi) dhe 21 vjeçari Klaudio Perkola.


Lajmi kryesor:

Njëri shofer, tjetri me Lamajn në krah, i treti 'roje'/ Autori 'zbërthen' grupin: U kërkova ndihmë 3 shokëve (njëri djali i një polici), pronari i hotelit s'më jepte borxhin e drogës


  • Sondazhi i ditës:

    Kë mendoni se do të favorizojë votimi i emigrantëve në zgjedhjet e ardhshme?×

Lajmi i fundit

John

Finalja e Conference League, Rama: Kemi bërë një nga stadiumet më të bukur të Europës, ishte kalbësirë urbane! Njësoj do të bëhet edhe Teatri i ri Kombëtar