Zgjedhjet në Universitete/ Tonin Gjuraj fiton me diferencë të ngushtë në Shkodër

Zgjedhjet në Universitete/ Tonin Gjuraj fiton me diferencë të ngushtë në Shkodër

1718994270_benetbeci.jpg

Rezultat i ngushtë votash ishte dhe në Shkodër ku u zgjodh Tonin Gjuraj, duke i hequr mundësinë e një mandati të dytë rektores aktuale Rajmonda Kcirës dhe kandidates tjetër Nertila Ljarja. 

Tonin Gjuraj ka fituar me 3 vota diferencë, mbështetjen e pedagogëve, ndërsa sipas fakulteteve, rezultati i votmit, pas numërimit të votave, është si më poshtë:

Zgjedhjet në Universitetin e Shkodrës
Fakulteti i Shkencave të Natyrës
-Rajmonda Këçira 31 vota
-Tonin Gjuraj 16 vota
-Të pavlefshme 1 votë
Fakulteti Ekonomik
-Rajmonda Këçira 7 vota
-Tonin Gjuraj 23 vota
Fakulteti i Gjuhëve të Huaja
-Rajmonda Këçira 12 vota
-Tonin Gjuraj 9 vota
-Nertila Ljarja 1 votë
Fakulteti i Shkencave te Edukimit
-Rajmonda Këçira 13 vota
-Tonin Gjuraj 25 vota
Fakulteti i Drejtësisë
-Rajmonda Këçira 19 vota
-Tonin Gjuraj 2 vota
Fakulteti i Shkencave Shoqërore
-Rajmonda Këçira 8 vota
-Tonin Gjuraj 18 vota
TOTALI
-Tonin Gjuraj 93 vota
-Rajmonda Këçira 90
-Nertila Ljarja 1 votë
-Pavlefshme 1 votë


Lajmi kryesor:

Zgjedhjet në Universitete, emrat e rektorëve të rinj! Në 90% mungoi gara, kandidatë pa rivalë! Në Vlorë votohet me kutitë e PS


M.Q./S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

‘Po ku paska muzikë më të bukur se ty’, Mariza Ikonomi publikon foto me vajzën

‘Po ku paska muzikë më të bukur se ty’, Mariza Ikonomi publikon foto me vajzën