'Vendoret'/ Berisha-Meta depozitojnë listat për këshilltarë bashkiakë! Tirana udhëhiqet nga Ilir Alimehmeti! Partia e Lirisë merr më shumë pozicione fituese

TIRANË- Koalicioni Meta-Berisha ka depozituar në mesnatë listat për këshilltarë bashkiakë për zgjedhjet vendore të 14 majit. Lista për Bashkinë e Tiranës udhëhiqet nga Ilir Alimehmeti, i cili mori pjesë në procesin e primareve për Bashkinë e Tiranës, si edhe nga Silva Caka e Partisë së Lirisë.

Në listën e këshilltarëve bashkiakë, vihet re se njerëzit e Metës dominojnë kreun e listës, pra pozicionet që kanë më shumë probabilitet për të qenë fitues. Të paktën në listën e Tiranës, pozicionet fituese janë të ndara në një raport rreth 50 me 50 mes Metës dhe Berishës. Në pozicionet e para, duket se Ilir Meta ka siguruar njerëzit e tij, mes tyre edhe më të besuarit, si Tedi Blushin, Endrit Barimllarin, Silva Cakën, Floida Kërpaçin, apo edhe të tjerë si Ana Azizaj.

Pjesë e listës është bërë edhe avokati Genc Gjokutaj, apo gazetarja Beti Njuma. Nga Rithemelimi spikasin, aktori Julian Deda dhe Adriana Kalaja, të cilët morën pjesë në garën e primareve për Bashkinë e Tiranës.

Berisha i mbetur pa parti është detyruar që të gjithë kandidatët për këshilltarë bashkiakë t’i regjistrojë në KQZ me vulën e Partisë së Lirisë të Ilir Metës. E njëjta metodë është përdorur edhe për regjistrimin e kandidatëve për kryebashkiakë, që janë regjistruar me vulën e Partisë së Lirisë, ndërsa dokumenti mban firmën e Endrit Barimllarit. Sipas marrëveshjes, Berisha ka marrë shumicën e kandidatëve në listat për këshilltarë bashkiakë, i ndjekur më pas nga Meta me 240 pozicione, PBDNJ-së 20 pozicione kandidimi dhe Partia Demokristiane 6 pozicione kandidimi.

Ndërkohë, në KQZ dhe KZAZ-të përkatëse janë depozituar edhe emrat për të gjitha bashkitë. Emrat për 11 bashkitë më të mëdha, i gjeni më poshtë. Ajo e Elbasanit vihet re që kryesohet nga kreu i Degës së Rithemelimit, Blendi Himci, Durrësi kryesohet nga Ardian Muka, i cili ishte pjesë e garës së Primareve. Në Fier lista kryesohet nga Ilia Fili dhe Eralda Gjino. Në Vlorë, Atird Hoxha dhe Anxhela Shenaj. Në Korçë udhëheq listën Devis Osmani dhe Suela Dinellari. Ndëkrkohë në mesnatë i ka depozituar listat edhe PD e Alibeajt, por emrat nuk janë publikë ende. 

 

(Kliko këtu për të lexuar dokumentin e plotë) Lista për këshilltarë Bashkia Tiranë model PDF

 

 

Lista e plote e bashkisë Tiranë

(Kliko këtu për të lexuar dokumentin e plotë) Lista për këshilltarë Bashkia Elbasan

 

(Kliko këtu për të lexuar dokumentin e plotë) Lista për këshilltarë Bashkia Durres

 

(Kliko këtu për të lexuar dokumentin e plotë) Lista për këshilltarë Bashkia Korçë

 

(Kliko këtu për të lexuar dokumentin e plotë) Lista për këshilltarë Bashkia Lushnje

 

(Kliko këtu për të lexuar dokumentin e plotë) Lista për këshilltarë Bashkia Kamëz

 

 

(Kliko këtu për të lexuar dokumentin e plotë) Lista për këshilltarë Bashkia Shkoder

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 07:47
Nga Ilir Alimehmeti te Silva Caka, avokati Genc Gjokutaj e gazetarja Beti Njuma, ja lista e plotë e kandidatëve për këshilltarë bashkiakë për Tiranën e koalicionit Meta-Berisha

1679982692_page.jpg

Kjo është lista e plotë e kandidatëve për këshilltarë bashkiakë e koalicionit Meta-Berisha për Bashkinë e Tiranës. Lista udhëhiqet nga Ilir Alimehmeti e Silva Caka e Partisë së Lirisë. Pjesë e listës janë edhe avokati Genc Gjokutaj e gazetarja Beti Njuma. Nga Partia e Lirisë pjesë e listave është bërë edhe sekretari i Përgjithshëm, Tendi Blushi, Floida Kërpaçi e Elona Guri.

Lista e plotë:

 1. Ilir Alihmehmeti 
 2. Silva Caka
 3. Endrit Braimllari 
 4. Beti Njuma
 5. Arben Tafaj
 6. Florida Kërpaçi
 7. Tedi Blushi
 8. Ilda Dhuri
 9. Dorjan Teliti
 10. Ana Azizaj
 11. Artan Distafa
 12. Albana Kepi
 13. Jonathan Pano
 14. Eriona Bixha
 15. Genci Gjokutaj
 16. Keda Kaceli
 17. Fajton Bathorja
 18. Brunilda Paskali
 19. Blerdi Liçaj
 20. Endire Bushati
 21. Julian Deda
 22. Elona Dhima
 23. Luçian Qafoku 
 24. Adriana Kalaja
 25. Bledar Marku
 26. Elona Guri
 27. Ardian Elezi
 28. Festime Serjani
 29. Gentian Kaprata
 30. Nasilda Shyti
 31. Artur Alstafa 
 32. Ajshe Isha
 33. Artan Llanaj
 34. Esmeralda Demiraj
 35. Besmir Hoxha
 36. Rudina Kero
 37. Redhon Zefi
 38. Valdete Dashi
 39. Besford Dorezi
 40. Enkeleda Fejzo
 41. Emiljano Kapllani
 42. Brunilda Haxhiu
 43. Xhoel Nonaj 
 44. Dave Marku
 45. Endrit Memia
 46. Iva Çarçiu
 47. Enkelejd Doda
 48. Viola Vrana
 49. Nikolin Çali
 50. Elda Mustafa
 51. Ermand Bajrami
 52. Anisa Ibra
 53. Darius Vishkurti
 54. Brunilda Salaj
 55. Adan Kaba
 56. Eva Metaj
 57. Dorel Memoçi 
 58. Anxhela Lami
 59. Ergys Mollaymeri
 60. Enkeleda Hajderasi
 61. Artimis Peca
 62. Menada Bregu
SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Eduard Zaloshnja: Përkundër gjasave, 10 milionë shqiptarë presin një rezultat pozitiv me Kroacinë

Eduard Zaloshnja: Përkundër gjasave, 10 milionë shqiptarë presin një rezultat pozitiv me Kroacinë