Zjarri në fabrikën e ‘Deutsch Color’, pronari në polici: Punoj me klientë të huaj, mosrespektimi i kontratave dëm i madh

Zjarri në fabrikën e ‘Deutsch Color’, pronari në polici: Punoj me klientë të huaj, mosrespektimi i kontratave dëm i madh

1695542262_dcolorluanmuca.jpg

Një zjarr i madh ka përfshirë mbrëmjen e kaluar fabrikën e bojërave 'Deutsch Color' në Maminas. Ndërkohë, pronari i fabrikës Luan Muça ka deklaruar në polici, se volumin më të madh të punës e kishte me klientë të mëdhenj jashtë vendit dhe mosrespektimi i kontratave me ta për shkak të zjarrit është dëmi më i madh i shkaktuar.

 


Lajmi kryesor:

Zjarri në fabrikën 'Deutsch Color', nisin hetimet për shkakun! Roja e sigurisë: Nisi brenda ambienteve! Pronari: Mosrespektimi i kontratave, dëmi më i madh (VIDEO)


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

FOTOT/ Fusnin në treg monedha 2 euro false, arrestohen 6 persona në Kosovë! Sekuestrohen 85 mijë euro

FOTOT/ Fusnin në treg monedha 2 euro false, arrestohen 6 persona në Kosovë! Sekuestrohen 85 mijë euro