Zyrtare/ Dalin emrat, ja tre kandidatët për kreun e Komitetit Mysliman të Shqipërisë

Zyrtare/ Dalin emrat, ja tre kandidatët për kreun e Komitetit Mysliman të Shqipërisë

Skender Brucaj dhe Ylli Gurra

TIRANE-Në datë 2 mars Komiteti Mysliman i Shqipërisë do të zgjedhë kryetarin e ri, ndërsa mandati është 5-vjeçar.

Në garë deri tani janë kryetari aktual Skënder Bruçaj që kërkon një mandat të dytë, ndërsa përballë tij janë dy kandidatë Myftiu i Tiranës, Ylli Gurra dhe inspektori i xhamive i KMSH, Gëzim Abdishaku.

Janë 35 myftinj, 12 anëtarët e kryesisë së KMSH dhe 45 anëtarë të shoqërisë civile, që me votë të fshehtë zgjedhin kryetarin me një mandat 5-vjeçar.

/G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Fredi: 28/02/2019 10:05

    E kujt i duhen kto prapambetje vjetersirash të kishxhamibabteqeve?

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Beteja në PD për anëtarët e KZAZ, cilën listë duhet të regjistrojë KQZ?×

Lajmi i fundit

SHBA/ Pesë policë rrahën për vdekje 25-vjeçarin afrikano-amerikan, publikohet VIDEO

SHBA/ Pesë policë rrahën për vdekje 25-vjeçarin afrikano-amerikan, publikohet VIDEO