ZYRTARE/ Eksod në Ballsh, Bylis largon 13 futbollistët kryesor të ekipit

ZYRTARE/ Eksod në Ballsh, Bylis largon 13 futbollistët kryesor të ekipit

Stema e Bylis

Bylisi ka konfirmuar largimet e 13 futbollistëve në këtë fund sezoni. Rrëzimi në Kategorinë e Parë dhe largimi nga elita e vendit ka bërë që nga Ballshi të largohen 13 emrat e parë, teksa pritet një revolucion në ekip.

Emra si Stivian Janku, Aleksandër Damçevski, Vasil Zhongo, Mevlan Adili, Vangjel Zguro, Joalisson Santos, Kristi Kote, Esquerdinha, Charles Atchimene, Anthony Beji, Tomoiuki Doi, Brice Tutu dhe Abu Danladi nuk janë më pjesë mallakastriotëve, me klubet e tjera që janë të interesuar për ta.

"Të nderuar sportdashës mallakastriotë, mbyllja e sezonit nuk ishte ajo që donim e që shumë kishim ëndërruar, por ju premtojmë se do të rikthehemi më të fortë! Nga sot kemi nisur punën për sezonin e ri, ndaj ju bëjmë me dije se: Stivian Janku, Aleksandër Damçevski, Vasil Zhongo, Mevlan Adili, Vangjel Zguro, Joalisson Santos, Kristi Kote, Esquerdinha, Charles Atchimene, Anthony Beji, Tomoiuki Doi, Brice Tutu dhe Abu Danladi nuk janë më pjesë e jona. Klubi ynë i falenderon për kontributin e dhënë dhe iu uron suksese në vijimin e karrierës së tyre! Së bashku më të fortë, së bashku me Bylisin", njofton Bylis.

Kujtojmë se skuadra e Shensojit u rendit në vendin e nëntë në Superligë dhe edicionin e ri do luajë në Kategorinë e Parë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Putin urdhëron Ministrin e mbrojtjes ruse: Ndaloni kundërsulmin e Ukrainës deri në tetor

Putin urdhëron Ministrin e mbrojtjes ruse: Ndaloni kundërsulmin e Ukrainës deri në tetor