Akullore me kos frutash nga zonja Vjollca

8 Korrik 2020, 10:44

Akullore me kos frutash

Përbërësit:

300 gr kos frutash

300 ml krem pana

Përgatitja:

Rrihet pana dhe shtohet në t pak nga pak kos frutash duke e përzjerë me spatula deri sat ë na formohet një masë kremoze homogjene. E vendosim në një vasketë dhe e lëmë në frigorifer për 24 orë të mbuluar. Pas kësaj kohe është e gatshme për ta shijuar. E shërbejmë me fruta të freskëta si pjeshkë etj. 

Programe të tjera

Shiko të gjitha