Bregu për vrasjen e Hajdarit: Ka mungesë dëshmish shkencore

29 Shtator, 23:15

Pikëpyetjet për vrasjen e deputetit Azem Hajdari janë shumë të mëdha, ndërkohë që gazetari Sokol Bregu në emisionin Repolitix u shpreh se mungojnë dëshmitë shkencore për ti drejtuar gishtin dikujt.

Ai tha se ka një mori dëshmish që mund të merren për të hedhur dritë mbi vrasjen e shekullit.

"Ne ende nuk dimë se çfarë ndodhi atë natë. Kemi disa skenare por nga të gjithë ata që ndodheshin është një ish-truprojë që është jashtë si dhe Jaho Salihi. Nuk ka një provë shkencore. Ato dy ditë u vodhën 5 makina biznesmenësh. Po policia ku ishte atë ditë. Këta njerëz që shërbimi i kishte dërguar me emra, këta vazhdonin të ishin në polici. Në pikën që Berisha thotë se shteti e ka vrarë. Disa prej tyre ishin me poste në polici. Kemi shumë dëshmi shkencore që kanë shumë pikëpyetje. Kjo nga ana ligjore. Ishin 256 dëshmitarë në proces. Gjatë gjithë kohës u sollën dëshmitarë pafund. Midis familjes Haklaj dhe Hajdari jo vetëm ishin bërë diskutime nga data 1 shtator deri në 12 shtator. Kishim një mori dëshmish por ne nuk morëm. Ne mund të marrim dëshminë e truprojës që është gjallë. Kemi vetëm disa prova të gjetura në tokë" - tha Bregu.

b.ha./Shqiptarja.com

Programe të tjera

Shiko të gjitha