‘Djali i ringut’ Fabio Kaçiu, momenti më emocionues në ring dhe strategjia e fitores…

7 Qershor, 14:02

Djali i ringut’, 26-vjeçari Fabio Kaçiu është një i ri që boksin e ka pasion jete. Aktualisht ai është Nënkampion Shqipërie për të rinjtë, si dhe Kampion rajonal në Itali për moshat e rritura. Fabio është renditur në vendin e tretë të turneut Europian “Gongu i Artë” me Kombëtaren Shqiptare, ndërsa është një boksier profesionist, ku aktualisht ka dy ndeshje dhe dy fitore, të mbyllura me K.O. I ftuar në studion e “Rreze Dielli” ai na rrëfen si lindi pasioni për boksin, vështirësitë, sfidat, por dhe momentin më emocionues në ring.