“E ardhmja është vajzë”… Dy zonja që duan traditën e kulturën shqiptare më shumë edhe se veten

26 Nëntor 2022, 22:35 | Përditesimi i fundit: 2022-11-27 10:39:01

Rrëfime të papërshkrueshme sot në “E ardhmja është vajzë”… Dy zonja që duan traditën e kulturën shqiptare më shumë edhe se veten e tyre… Etnografja ikonë, Prof.Dr. Afërdita Onuzi tregon me fisnikëri sakrificat e profesionit mes sfidash pafund si dhe ndan rrëfimet e ndjera nga jeta e saj personale. 
Kostumografja Edlira Sulaj, mes emocionesh e lotësh ndan me publikun vështirësitë e mëdha dhe peshën që ka mbajtur mbi supe vetëm e vetëm për të mbajtur traditën gjallë. Në një studio krejt ndryshe këtë prag festash kombëtare “E ardhmja është vajzë” nën drejtimin dhe autorësinë e Ermira Çaushollit surprizon sërish, çdo të shtunë në 21:00 në ekranin e Report TV.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha