Ëmbëlsirë në gotë me boronica nga zonja Albana

27 Shtator, 12:31

Embëlsira në gotë me boronica

Përbërësit:

  • 250 gr boronica
  • 80 gr sheqer
  • 500 gr kos natyral
  • 1 pako biskota

Përgatitja:

Fillimisht vendosim boronicat në një tenxhere me pak ujë të marrin një valë, më pas shtojmë sheqerin dhe i lëmë për 10 minuta sa të trashet lëngu. Ndërkohë thërrmojmë biskotat në mikser, ndërsa tek kosi shtojmë sheqer ose mjaltë.

Marrim gotat e servirjes dhe fillimisht vendosim një shtresë me biskota, një shtresë me boronica, kos, biskota, boronica.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha