Gazetari: Është koha t’u kthejmë dashurinë atyre që na e falën gjithë jetën atë: gjyshërve!

10 Prill, 13:55

shtë një nga personazhet që i është bashkuar nismës së Bashkisë së Tiranës “Adopto një gjyshe”, për të qëndruar pranë njerëzve në këto ditë të vështira. Gazetari Eraldo Rexho është bërë shembull edhe për shumë personazhe të tjerë të njohur të cilët kanë zgjedhur që kontributin e tyre në luftën kundër koronavirus ta japin duke ndihmuar njerëz, të cilët nuk munden të bëjnë blerje dhe të gatuajnë.

I ftuar në emisionin “Rreze Dielli” ai shprehet se do ta vazhdojë këtë nismë, pasi është koha tu kthejmë dashu, atyre që nuk na e kanë kursyer gjithë jetën atë: gjyshërve.

Programe të tjera

Shiko të gjitha