I pafajshëm në Ferr

30 Korrik 2018, 18:06 | Përditesimi i fundit: 2018-07-31 12:21:37

Çajup Bejko, nje prej të rinjve të arrestuar në 1979 në Lazarat, për “agjitacion e propaganda” dhe “përgatitje për tu arratisur”, rrëfen në “Dosja K”, 8 vitet e tij në Spaç e Qafë Bari, pa bërë asnjë faj. Ai sjell dëshmi të rralla për manipulimin e procesit gjyqësor me dyer të mbyllura në Gjirokastër, Revoltën e Qafë Barit ku ka qenë një prej protagonistëve, vuajtjet e burgut dhe arratisjen spektakolare pasi doli nga burgu vetëm 2 vite para se të binte diktatura

Programe të tjera

Shiko të gjitha