Kek me banane dhe kakao

30 Prill, 09:48 | Përditesimi i fundit: 2021-04-30 10:13:04

Kek me banana dhe kakao

Përbërësit:

150 gr sheqer

150 gjalp

3 veze

200 ml qumesht

250 gr miell

50 gr kakao

1 fryrës keku me vanilje

3 banane

Përgatitja:

150 g sheqer e rrahim me 150 gjalpë, shtojmë 3 vezë , 200 ml qumësht dhe vazhdojme rrahjen. Ne një tas perziejmë 250 g miell integral 50 g kakao dhe 1 fryres keku me vanilje.

Shtypim me pirun 2 banane dhe i shtojmë te tasi ku kemi rrahur vezet dhe gjalpin, shtojmë miellin dhe e perziejmë sa të formohet brumi i kekut. Presim 1 banane në mes dhe e vendosim siper per dekor, e pjekim me 180 gradë për 40 minuta.

 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha