Këngëtari i njohur Ylli Baka tregon përvojën e tij shumëvjeçare në muzikën popullore

1 Nëntor 2018, 15:40

Këngëtari i njohur Ylli Baka na tregoi përvojën e tij shumëvjeçare në muzikën popullore. Ylli Baka numëron më shumë se 160 këngë e 60 videoklipe e një numër të madh bashkëpunimesh me disa prej emrave më në zë të muzikës shqiptare. I ftuar sot në emisionin “Rreze Dielli” në Report TV, Baka u pyet nga dy moderatorët Erjona Rusi dhe Alban Musa se çfarë mendon për një “këngëtar të ri” që ka hyrë së fundmi në tregun e muzikës. Baka u përgjigj në mënyrën që di më mirë duke i kënduar live “O Gazi t’u bëfsha unë, mos u merr more me këtë punë”. Këngëtari u shpreh se nuk i kishte ardhur keq kur pa personazhin që interpreton Paja, por gjithësesi e ka një mesazh për të.

Është shumë i talentuar. Nuk e di pse më duket sikur do të këndojë edhe ky. Sikur po e shoh që do të bëjë një “Baftjar” të dytë me atë Ylviun, po më duket se nuk e bën dot. Kurse për atë pjesën tjetër, unë këndoj por nuk këndoj gjithë ditës siç thotë ai. Unë do ti këndoja diçka Gazit tani në mëngjes që në mëngjes mezi këndon edhe gjeli “O Gazi t’u bëfsha unë, mos u merr more me këtë punë”

Ylli Baka, këngëtar

Programe të tjera

Shiko të gjitha