Ku po shkon ekonomia shqiptare? Protesta e Berishës dhe fati i opozitës!

8 Korrik, 22:36 | Përditesimi i fundit: 2022-07-08 22:57:35

Në emisionin 'Pa protokoll' në Report Tv me gazetaren Anduela Ndreu, deputeti i Partisë Demokratike Luçiano Boçi, protesta e thirrur në 7 korrik nga Sali Berisha, nuk ishte vetëm një protestë politike, por dhe e shoqërisë civile.

Ministrja e Shtetit për Standardet dhe Shërbimet, Milva Ekonomi krahasoi rritjen ekonomike të Shqipërisë në tremujorin e parë të vitit me vendet e Bashkimit Evropian. Ministrja tha se rritja ekonomike në Shqipëri shënoi 5.97% rritje në tre mujorin e parë, që është rritja e nivelit më e nivelit të lartë e krahasueshme dhe me vendet e BE ku mesatarja është 5.6 %

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha