Me dorashka e maskë, këngëtari: Ishte eksperiencë unike, për një javë realizova këngën për koronavirus

6 Prill 2020, 12:18

Është frymëzuar nga rrugët boshe nga koronavirus për të bërë këngën e tij më të re "Hear me out" dhe e ka realizuar për një javë nga ideja deri te videoklipi! Këngëtari Jon Tarifa shprehet në "Rreze Dielli" se kjo këngë u realizua me plot vështirësi, për shkak të masave që duhet të zbatonte nga koronavirus.  Këngëtari thotë se është I frymëzuar, ndaj periudhën e karantinimit do ta shfrytëzojë edhe për të përfunduar një album.

“Teksti erdhi shumë kollaj, atë që kisha në mendje më duhet të shkoja në studio, gjithcka u bë me kujdes, ishte eksperincë unike.Vajta në studio me dorashka, xhirimi u bë duke mbajtur distancë me kameramanin. Gjithcka ndodhi shumë shpejt për një javë. Tani që jam i izoluar do të bëj  një album, kam një frymëzim dhe dua ti shtrohem” shprehet këngëtari.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha