Origjinaliteti i aktorëve shqiptarë për t’u admiruar! Gazetarja: Filmat shqiptarë që mund t’i shihni në karantinë

10 Prill, 10:48

Në morinë e kinematografisë botërore, e cila ka sjellë vazhdimisht filma prej të cilëve jemi frymëzuar, edhe filmat shqiptarë të realizuar nga aktorët që kanë lënë gjurmën e tyre në botën e filmit në Shqipëri, mund të jenë një shoqërues shumë i mirë I ditëve tuaja të karantinimit, për t’ju rikthyer edhe një herë historisë, e cila në këto filma ka ardhur në mënyrë shumë origjinale.

“Natyrshmëria dhe origjinaliteti i aktorëve shqiptarë është për t’u admiruar!” Kështu shprehet gazetarja Elsa Ymeri, njohëse shumë e mirë e kinematorgrafisë botërore, por edhe asaj shqiptare, e cila ka zgjedhur që këtë të premte nga emisioni “Rreze Dielli” në Report Tv të rekomandojë një listë me filma shqiptarë që mund të shihni në karantinë. 

Programe të tjera

Shiko të gjitha