Tortelini me kërpudha dhe pomodorini

16 Dhjetor 2020, 10:54

Tortelini me kërpudha dhe  pomodorini

Përbërësit:

tortelini 100gr

kerpudha 30gr

pomodorini 30gr

parmixhano të  grirë në feta

gjalp 10 gr

kripë, rozmarinë, piper i zi

Përgatitja:

Vendosini tortelinit për të zier në një tigan, fillojmë përgatisim salcën shoqëruese, shtojmë vajin, rozmarinën, pasi të aromatizohet shtojmë kërpudhat e prera, e kaurdisim, më pas shtojmë pomodorinin të ndarë në mes, I kaurdisim sëbashku dhe shtojmë pak parmixhano, heqim tortelinit nga tigani, I hedhim kripë, piper të zi, dhe janë gati.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha