POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

'E sollën turistët me motorë'/Banorët e Matit filmojnë gjarprin e përmasave të frikshme (VIDEO)

Një gjarpër i pazakontë për zonën është parë nga banorët e fshatit Kurçelaj në Mat. Banorë të zonës të cilët edhe kanë filmuar zvarranikun thanë se ai ishte me përmasa të mëdha, rreth 3.5 metra. Në videon e dërguar në redaksinë e Report Tv nga banorë të Matit, duken qartë pamjet e përbindëshit i cili qëndron i varur në një pemë. 

Banorët thanë se ky është rasti i tretë që në këtë fshat gjendet një gjarpër i këtyre përmasave. Ata dyshojnë se zvarranikët gjigantë janë sjellë aty nga disa turistë me motorë, të cilët kanë ndaluar disa ditë më parë dhe i kanë hedhur bashkë me disa kuti.

Ndërsa askush nuk mund të sqarojë me saktësi se përse në këtë fshat janë shfaqur këta gjarpërinj, frika tek banorët është e madhe, pasi ata janë shfaqur pranë banesave të fshatit.

l.q./al.sp.
Komento

Komente

 • Adea: 10/06/2018 21:08

  Po shteti shqiptar cfare ben ku eshte futur

  Përgjigju
 • Adae: 10/06/2018 21:06

  Po cfare behet keshtu edhe gjarperinj po na hedhin ruset dhe sllavet. Po qeveria ku eshte fle gjume Dhe fshateret e zones ta marrin situaten ne dore vritini gjarperijte dhe kapinini keta turiste te ndyre qe bejne keto mizorira

  Përgjigju
 • Maks: 10/06/2018 17:47

  Po i vrisni ca prisni qe te shtohen dhe me von nuk keni ca te beni me

  Përgjigju
 • Lutfibeti.: 10/06/2018 17:15

  Me.duke arsyetim.I drejt qfare.nuke.pritet te ndothe.sepse.jemi rrethuar.nga gjareprint me dy.kembe.dhe.saboton gjithck

  Përgjigju
 • ilirjan: 10/06/2018 16:13

  Mund te duket cmenduri por une mendoj qe keto jane perpjekje te fqinjeve per te sabotuar turizmin ne shqiperi. Ne sarande plasin ujrat e zeza ne mes te sezonit, e lloj lloj lajmesh qe i prishin imazhin shqiperise dhe japin nje pamje e nje vendi tejet te prapambetur, ne kufi te thone qe duhet te besh vaksina per malarian dhe semundje te tjera.

  Përgjigju
 • Albani: 10/06/2018 15:58

  Shqiperija do te perballohet shpejt me format ma eklatante te sabotimit ne toke e ajer po edhe det.Kemi krijuar disa armiq potencial qe kane forcen dhe resurs ne njerez per sabotime ma te ndryshme... Sa ma pare te formohet nje Task force ne kuader te Ministrise se mbrojtjes qe ka per qellim sigurin kunder sabotimeve e te huajve qe vizitojne vendin tone. Shume shtete ne bote kane Task force te tille per sigurimin e shtetit nga sabotazhet.

  Përgjigju