Aksident në Berat, 19 vjeçarja
përplas makinën e shefit të Doganave

Aksident në Berat, 19 vjeçarja<br />përplas makinën e shefit të Doganave
BERAT-Dy makina janë përplasur këtë të shtunë në Urën Vajgurore, ku për pasojë kanë mbetur të plagosur 3 persona.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se dy makinat që janë përplasur janë të tipit ‘’Opel’’ dhe Benz’’, ku në njërën ndodhej shefi i Doganave të Beratit Marjan Prifti kurse në tjetrën 2 të moshuar që udhëtonin me shofere një vajzë 19-vjeçare.

 Dy drejtuesit e automjeteve janë jashtë rrezikut për jetën, ndërsa pasagjeri, një i moshuar që ndodhej në makinën tip’’Opel’’ që drejtohej nga 19-vjecarja, ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore. Ai është është transportuar për në Spitalin e Traumës .

Policia e cila ndodhet ndodhet në vendin e ngjarjes ku po kryen të gjitha hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të këtij aksident sjell paraprakisht informacionin se;
Më datë 14.01.2017, në aksin rrugor Moravë-Urë Vajgurore, shtetasia A.T 19 vjeçe, banuese në Berat duke drejtuar automjetin tip ‘Opel’ është përplasur me automjetin tip Benz i cili drejtohej nga shtetasi M.P.
 
Si pasojë e aksidentit janë dëmtuar shtetasit A.T, Sh.B dhe M.P të cilët po marrin ndihmë mjekësore në spitalin e Beratit, kurse shtetasja E.B është dërguar në Spitalin e Traumës në Tiranë për mjekim të specializuar.
 
S.B 69 vjeç
E.B, 64 vjeçe.
Policia po punon për shkaqet e këtij aksidenti.

[gallery]20576[/gallery]

(d.b/Shqiptarja.com)
 

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

E djathta në Shqipëri, si parti leniniste

E djathta në Shqipëri, si parti leniniste