Berisha pritet me ovacione, Kadilli: Nuk me impresionon, i flet emocionit e jo arsyes! Do të sigurojë mbijetesën politike pasi u shpall 'non grata'

Për Fatbardh Kadillin, ovacionet në takimet e Sali Berishës nuk janë impresionuese, pasi mitingjet, sipas tij ka ditur që t'i bëjë shumë mirë ish-lideri i PD-së, ndërkohë që shton se këto thirrje s'u shërbejnë aspak demokratëve. Ish-anëtari i kryesisë në PD, thekson se 'Foltorja' që po organizon Berisha, po e bën vetëm që të sigurojë mbjetesën e tij politike pasi u shpall 'non grata' nga SHBA.

'Berisha del e bën mitingje i fol emocionit e jo arsyes, kjo gjë si ka shërbyer PD-së. Ky lloj kontigjenti politik nuk sjellë asnjë dobi për demokratët. Nuk më impresionon fare, ky është i vetmi shteg politik i tij di ta bëj mirë ka talentin për të bërë komunikon me turmat. Por a marrin përgjigje demokratët nga kjo? Ngrihen njerëzit e Berishës e harrojnë Ramën e duan të rrëzojnë Lulzim Bashën, kjo s'u shërben demokratëve. Futja në këtë kurth është për të mpirë instiktin politik.  Mbetem sfidant i Lulzim Bashës dhe refuzues i Sali Berishës. Një politikan që shpallet 'non grata' ka kosto politike dhe përpiqet që të strehojë brenda një force politike për të mbijetuar.'- tha Kadilli.


Lajmi kryesor:

Debatet në PD, Kadilli: Përplasja mes Bashës dhe Berishës e panevojshme, po e bëjnë për interesa personale, demokratët po dëmtohen


M.Q./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të humbasin vitin akademik?×

Lajmi i fundit

John

Vaksina e gripit dhe ajo e COVID mund të bëhen në një kohë, mjekja: Grupet e riskut duhet ta kryejnë vaksinën e gripit