Braçe: Të kushtëzojmë çdo aktivitet me vaksinim të detyruar! Në Kuvend ka deputetë të pavaksinuar

 

Deputeti i PS, Erion Braçe, deklaroi nga foltorja e Kuvendit se shteti ka në stok 550 mijë doza vaksinash, ndërsa shumë njerëz ende nuk janë vaksinuar. Braçe theksoi se sot do firmoset një tjetër marrëveshje për të marrë vaksina, por nga tjetër nuk vaksinohen qytetarët. Sakaq, ai theksoi se të gjitha aktiviteteve duhet t'ju vendoset kusht vaksinimi.

"Ka deputetë në këtë sallë që nuk janë vaksinuar. Po humbim kohë, të kushtëzojmë aktivitetet me vaksinimin, këtu po shkon gjithë Europa. Blejmë vaksina, bëjmë thirrje për vaksinim, e njerëzit nuk vaksinohen. Virusi vazhdon të qarkullojë te të pavaksinuarit. Vaksinim me detyrim për çdo aktivitet. Duke filluar nga kjo sallë, në administratën e shtetit dhe të gjithë të tjerët."-tha Braçe.


Lajmi kryesor:

Kuvend/Basha: Për 3 vjet janë pastruar në ndërtim rreth 1.6 miliardë euro, SPAK të ndjekë paratë! Balla: Kallëzo Berishën për 'Toyota Yaris'


M.Ç/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përçarja e PD mes Berishës dhe Bashës, mendoni se garanton fitoren e PS në 6 bashkitë?×

Lajmi i fundit

John

A mundet partia të dal mbi vullnetin e demokratëve?