Peka: Basha i tregoi vendin Yuri Kim, e i tha ''unë s’jam Luli por lideri i opozitës''. Ambasadorja përgjigjet: ''Edhe ai me thërret Yuri''

Gazetari Çlirim Peka

Gazetari i familjes Berisha-Meta, Çlirim Peka, thotë se Lulzim Basha i ka treguar vendin dje ambasadores amerikane në Shqipëri, Yuri Kim. Sipas tij, ai ka zhvilluar një telefonatë të ashpër me të, duke i thënë se nuk është Lul Basha, por kryetar i opozitës.

“Ka pasur një bisedë të fortë nga kryetari i opozitës Basha dhe ambasadores amerikane, Yuri Kim. Bisedë me tonë shumë të ashpra. Burime e mia bëjnë me dije se zoti Basha i ka bërë me dije ambasdores se ‘unë nuk jam Luli Basha, por jam kryetari i opozitës. Nëse vazhdoni të jeni në lojë me Ramën, vazhdoni me të’.

Një bisedë e ndërtuar me shumë si pretencë. Vetëm pas kësaj bisede kemi takimin me Këshillin Politik. Opozita dje bëri një ofertë për takim. Deri në momentin e kësaj telefonate nuk ka pasur asnjë axhendë për takim,” thotë Çlirim Peka.

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar ndaj deklaratave të gazetarit: “Kjo është e pakuptimtë. Ai më quan “Yuri” dhe unë e quaj “Luli”. Pse? Sepse ne jemi kolegë dhe miq” shkruan ambasadorja amerikane ne twitter.

 

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Me 14 muaj punë, gjyqtarja që liroi Fjolla Morinën merr zakonet e 'drejtësisë së vjetër'! A është kjo drejtësia e re që prisnit?

Komento

Komente

 • Basco: 04/06/2020 17:35

  Politika shqiptare nuk do qe ta beje reformen zgjedhore ,muk e do integrimin europian,nuk e do drejtesine se kreret e tyre do te fshehin krimet e ndyra qe kane bere ndaj shqiptareve nga kreu i ps ,pd,lsi,e te gjitha partite e tjera !

  Përgjigju
 • mali: 03/06/2020 23:02

  sigurisht i ka shkuar zemra yurit nga djathta te e majta...friksuar tmerrsisht

  Përgjigju
 • Gerti: 03/06/2020 22:39

  Po ca thua o cimi? Alo cimi ti je ore qen? Po ik o cimi se le nam , car bon kshu. U bere dhe ti ore kok shtrember te flasesh si pallosh vk.

  Përgjigju
 • Meta: 03/06/2020 17:38

  Degjoni ore!Kush po flet!!Lideri I opozites!!!

  Përgjigju
 • Albert: 03/06/2020 17:17

  Çim peka kape tani budallallikun

  Përgjigju
 • Blenard: 03/06/2020 16:40

  Qim peka

  Përgjigju
 • Haha: 03/06/2020 16:13

  Qim Peka me koken qoshe qoshe e brenda boshe k(cari) i Lales.

  Përgjigju
 • AltinTop: 03/06/2020 15:55

  Po kjo ambasadorja pse ulet ne nivelin e Çimit...??

  Përgjigju
 • FukQimpeka: 03/06/2020 15:11

  Shikoni sa p allosh eshte daahuria e madhe per PeDene po e con ne marrezi qimin .I cmendi Rama te gjith keta pa bere asgje

  Përgjigju
 • Ben Tironci: 03/06/2020 14:48

  Qim Peka mban era perc... ka fjet me dhite... bo si interesant... ala i ka breket me m*t.

  Përgjigju
 • Bono: 03/06/2020 14:40

  Na mbyti malokeria Zgjebje e gjalle Qum Peka.

  Përgjigju
 • MINUSHE: 03/06/2020 13:35

  kur ben politike edhe CIM PEKA... e mori lumi kete vend!!!

  Përgjigju
 • SHQIPNI: 03/06/2020 13:02

  Propagand e shpifur kjo e opozites ska shanse qe Luli basha ti tregoj vendin ambasadores amerikane .Çim peka je nje cop injoranti e servil asgje me shume. Parti injorante qe mabn peng procesin e integrimit te SHQIPËRISË ne Bashkimin Europian .

  Përgjigju
 • E shkreta USA tani..: 03/06/2020 12:33

  O bo bo tani ku do vej America që i bërtiti lulbythqirsi..

  Përgjigju
 • edi: 03/06/2020 12:21

  Edhe pak kopili i demokracise Komuniste nga dibra lulushi jo me lul basha ,por me te holla e te trasha ,ju idiote krahinoret e bastardit Zog qe tere jeten keni manipuluar vjellur Kombin e Popullin ,tropojani berisha vrau e preu vellezerit e tropojes mbasi e mbrojten eshte mut burre plak qe iu ka bo fytyra me zi se nje kafshe e ngordhur lulusji dhe mona nga dibra bashke me kollovarin e vetequajtur skenderbe qe as sa Kari i tije nuk eshte DO TE QELBENI BRENDA SI KERME ASHTU SI DIKUR QE ERDHET PA BREKE DHE CORAPE DHE U BETE MILIONERE ME GJAKUN E DJERSEN E POPULLIT ZAGARE RRUGESH

  Përgjigju
 • Xxx: 03/06/2020 11:58

  Ooo te hengshin pulat ty dhe lulin tend, po si nuk vute mend juve po ju terheq per veshi ambasadoria amerikane dhe juve as skuqeni as zverdheni

  Përgjigju
 • Lulja: 03/06/2020 11:51

  Uauuuuuu u be luli mafisshja te trembe ameriken bahhh ku lule keshtu kaq trim hahahaha tani e besova lulushi nuk trmb dot nje demokrat

  Përgjigju
 • www.youngtribune.com: 03/06/2020 11:32

  Po po e dim. Kur nxehet Luli Basha te merr perpara me force

  Përgjigju
 • tori: 03/06/2020 11:27

  Cimi : mos harroni se kush jeni,keshtu ju drejtu zonjo KIM ish opozites parlamentare e ne vecanti perfaqesuesve te PD

  Përgjigju
 • Pffff: 03/06/2020 11:24

  Boo na mbyti injoranca

  Përgjigju
 • redi: 03/06/2020 11:21

  Qekeni ne eufori duke bere trimin me USA.Kjo eshte dge komikja.Ja leme te ardhmes trimerine e Lulit dge tuajen

  Përgjigju
 • Ehuuu: 03/06/2020 10:54

  Hahaha, amerika qeka friksuar nga luli.

  Përgjigju
  • Nardi111: 03/06/2020 15:11

   E degjuam lulin kur kendoj himin sa ze ka ik or palaco gazeta qe na late 30 vite ne vend plera×

Lajmi i fundit

John

Kanosi me shkop një 41 vjeçar, arrestohet 29 vjeçari në Berat