Covid-19 i merr jetën inxhinierit të pyjeve, miqtë: Intelektual dhe model për të gjithë, do na mungosh

Një inxhinier pyjesh ka humbur jetën për shkak të COVID-19. Kanë qenë miqtë e tij që i kanë shprehur ngushëllimet përmes postimeve në rrjetet sociale. Sipas mikut të tij Ferdin Liçaj ishte prekur nga koronavirusi para disa ditësh dhe nuk mundi të mbijetojë.

“Te nderuar miq, sot u nda nga jeta njeriu tim i dashur Ferdin Liçaj. Ai nuk mundi ti mbijetoj virusit te tmerrshëm qe e preku përpara disa ditësh. Lajmi i largimit te tij nga kjo jete me ka shokuar dhe me ka shkaketuar nje boshllek te madh shpirteror. Ferdini ishte model i njeriut, i ditur, i edukuar, i dashur dhe teper njerzor. Ai ishte nje ekspert i talentuar dhe me aftesi te rralla ne fushen e mjedisit dhe te pyjeve. Projektet e tij te shumta ne kete fushe jane modele teper profesionale dhe te punuara me pasion e talent te veçant.

Une kam pasur lidhje te ngushta me Ferdinin jo vetem si i aferm i tij por, e kisha edhe si model te intelektualit dhe eruditit me dije te shumeaneshme. Sa shume kam mesuar nga Ferdini dhe sa shume do te me mungoje. Lutem qe shpirti i tij te gjej prehje ne paqen e perjeteshme.

Zoti u kujdeste per kete shpirt te bukur dhe i rezervofte vendin e merituar ne parajse. Lamtumire i dashuri tim Ferdin”, shkruan Xhafer Meçe një nga miqtë e inxhinierit.

Postimi i mikut te inxhinierit


Lajmi kryesor:

Ulet numri i viktimave, sot 1 humbje jete me COVID! 135 raste të reja, 113 vetëm në Tiranë! Bilanc pozitiv i të shëruarve


I.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Bullizmi në shkolla, a mendoni se familja shqiptare po dështon në edukimin e fëmijës?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Lufta mes Azerbajxhanit dhe Armenisë/ Rama si kreu i OSBE: Nxis palët të bëjnë armëpushim para se numri i njerëzve në këtë konflikt të rritet më tej