Dedikime romantike, Shën Valentini i çifteve të njohura të showbiz-it shqiptar

Dedikime romantike, Shën Valentini i çifteve të njohura të showbiz-it shqiptar

Bora Zemani

Në “Ditën e të Dashuruarve” nuk kishin si të mungonin dedikimet romantike dhe të ëmbla të çifteve të njohur shqiptarë.

Me fjalët më të ëmbla dhe me foto romantike apo ‘funny’, VIP-at shqiptarë zgjodhën ta urojnë kështu gjysmën e tyre për Shën Valentin.

Xhensila Myrtezaj

Këngëtarja ka ndarë një foto me bashkëshortin e saj Bes Kallakun, krahas së cilës shkruan: “Vallë a nuk është dashuria plot besim që arrin t’i bëjë këto gjëra? Vallë a nuk është dashuria që të bën ta dëbosh të keqen? Vallë a nuk është dashuria që bën të flasës gjuhë të reja? Gjuhën e mirëkuptimit, të gëzimit, të paqes, të shpresës? Vallë a nuk është dashuria që largon çdo dredhi, lëngatë e helm vdekjeprurës? Vallë a nuk është forca e dashurisë që shëron çdo dhimbje të zemrës, madje edhe ato fizike? Prandaj urime ty që e feston dashurinë”. Edhe Besi ka ndarë një foto-album në Instagram me Xhensilën.

Bora Zemani dhe Donald Veshaj

Moderatorja ka ndarë dy foto, për ta uruar në mënyrë pak më ‘funny’ Shën Valentinin: “Ku kam dalë unë bukur, sigurisht!”– shkruan ajo.

 

Nuk munguan fotot e ëmbla nga personazhe të tjerë të njohur.

F.D/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

Ylli Pata: Albini and friends, rrënjët politike të anti-amerikanizmit “shqiptar”

Ylli Pata: Albini and friends, rrënjët politike të anti-amerikanizmit “shqiptar”