Dita e Pavarësisë, Basha uron shqiptarët: Gëzuar festën e flamurit kuq e zi

Dita e Pavarësisë, Basha uron shqiptarët: Gëzuar festën e flamurit kuq e zi

Kryetari i Partisë demokratike, Lulzim Basha ka uruar shqiptarët për 111 vjetorin e Pavarësisë. Basha shkruan se flamuri kuqezi është simboli i shenjtë të lirisë dhe krenarisë kombëtare.

“Gëzuar Ditën e Pavarësisë, Shqipëri! Uroj nga zemra të gjithë shqiptarët për festën e flamurit kuq e zi, simbolit tonë të shenjtë të lirisë dhe krenarisë kombëtare”, shkruan Basha.

 


Lajmi kryesor:

Festë për 111 vjet shtet të pavarur! Rama e Kurti bashkohen në Vlorë, qytetin ku Ismail Qemali ngriti flamurin


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

Gjermania vlerëson angazhimin e Malit i Zi ndaj reformave evropiane

Gjermania vlerëson angazhimin e Malit i Zi ndaj reformave evropiane