Ekzekutohet pranë shtëpisë shqiptari në Greqi, i dënuar më parë si anëtar i një bande droge! U qëllua me 3 plumba në gjoks (Emri)

Ekzekutohet pranë shtëpisë shqiptari në Greqi, i dënuar më parë si anëtar i një bande droge! U qëllua me 3 plumba në gjoks (Emri)

Pamje nga vendngjarja

Një 56 vjeçar shqiptar është ekzekutuar me armë zjarri këtë mbrëmje në Greqi. Thimi Prifti nga Berati u qëllua me 3 plumba në gjoks jashtë shtëpisë së tij në Palaio Faliro të Athinës.

Shqiptari u dërgua në gjendje të rëndë në spital por nuk ka mundur të mbijetojë për shkak të plagëve të marra në gjoks.

Mediet greke raportojnë se ai rezulton i dënuar më parë si anëtar i një organizate kriminale, për trafikim lëndësh narkotike. Po kështu mediat greke shkruajnë se ai ishte përfshirë në trafik të paligjshëm cigaresh dhe falsifikim dokumentesh.

Viktima u qëllua në gjoks dhe u dërgua i gjallë në spital, por vdiq pak më vonë. Sipas raportimeve, kanë qenë dy autorë që kanë marrë pjesë në vrasjen e shqiptarit. 

Policia po heton gjithashtu është nëse viktima e atentatit është e lidhur me makinën që u gjet nga autoritetet e braktisur dhe kishte brenda një kallashnikov, një granatë dhe një kanaçe me lëng të ndezshëm, në të cilat u gjetën gjurmët e gishtërinjve të një shqiptari. 

Policia ka nisur kërkimet për gjetjen e autorit i cili ishte i maskuar dhe u largua me një motoçikletë ndërsa në vendngjarje u gjetën 2 gëzhoja 9 mm.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:31
U ekzekutua me 3 plumba në Greqi, identifikohet 56-vjeçari nga Berati (Emri)

1701380091_greqi.JPG

Thimi Prifti, është shqiptari i vrarë këtë mbrëmje në Palio Faliro të Athinës me 3 plumba pranë shtëpisë. Ai është më origjinë nga Berati.

B.K/SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • keshilli: 01/12/2023 03:55

    pa me thuaj o myrto,,,ku e mori plumbin,,,ne gjoks,,e trimi i babait...

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Conference League/ Ajaxi e bën dramë, Frankfurti për turp! Olympiacos në raundin tjetër

Conference League/ Ajaxi e bën dramë, Frankfurti për turp! Olympiacos në raundin tjetër