Euro 2024/ UEFA nis procedimet disiplinore ndaj Shqipërisë pas humbjes me Italinë

Euro 2024/ UEFA nis procedimet disiplinore ndaj Shqipërisë pas humbjes me Italinë

Moment nga ndeshja

UEFA ka nisur procedimet disiplinore ndaj Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF) për incidentet, përfshirë pushtimin e fushës dhe hedhjen e objekteve gjatë humbjes 2-1 nga Italia në Dortmund në Euro 2024 të shtunën.

Organi drejtues i futbollit evropian tha në një deklaratë të dielën se kishte nisur gjithashtu procedurat për ndezjen e fishekzjarreve nga tifozët shqiptarë gjatë ndeshjes së Grupit B, si dhe për "transmetimin e një mesazhi provokues të papërshtatshëm për një ngjarje sportive".

UEFA nuk dha detaje të mëtejshme në lidhje me mesazhin që pretendohet se është transmetuar.

Organizmi i futbollit evropian tha se Trupi i Kontrollit, Etikës dhe Disiplinës i UEFA-s do të vendosë për këtë çështje në kohën e duhur.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • e drejta: 17/06/2024 11:18

  HYSAJ E UN TRADITORE DELINQUENTE...NON MERITA ESSERE IN NAZIONALE

  Përgjigju
  • Alban Sinani: 17/06/2024 13:33

   Si e giusto

 • Endri: 16/06/2024 22:27

  UEFA eshte totalisht e korruptuar

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Listë e hapur 2/3? Bazuar në zgjedhjet e kaluara vetëm 40 deputetë do të zgjidheshin me votë parapëlqyese, 100 nga kryetari

Listë e hapur 2/3? Bazuar në zgjedhjet e kaluara vetëm 40 deputetë do të zgjidheshin me votë parapëlqyese, 100 nga kryetari