Forcat RENEA, ministrja Spiropali dhe ambasadori i Ukrainës në Shqipëri! Kush janë shoqëruesit e Ramës në Kiev

Forcat RENEA, ministrja Spiropali dhe ambasadori i Ukrainës në Shqipëri! Kush janë shoqëruesit e Ramës në Kiev

 

1655278307_cats.jpg

 

Në udhëtimin drejt Ukrainës, Kiev, kryeministri Edi Rama është shoqëruar nga forcat RENEA si pjesë e sigurisë.

Gjatë vizitës në Bucha, ku do të shohin nga afër krimet e ushtrisë ruse në Ukrainë, do të jetë edhe Elisa Spiropali, Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Endri Fuga, Drejtor i Agjencisë për Media dhe Informim, Volodymyr Shkurov, Ambasador i Republikës së Ukrainës në Shqipëri dhe Dorjan Duçka, Këshilltar i jashtëm.

Edhe kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç shoqërohet nga forcat speciale.


Lajmi kryesor:

Rama nga Kievi: Do rindërtojmë një lagje në Irpin! Abazoviç: Mesazh që Europa të bëjë më shumë! Zelensky: Ukraina dhe Ballkani meritojnë të jenë në BE


A.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Lorenci i kërkon ndjesë Keisit: Më fal nuk e dija që gjerat mund të shkonin kështu

Lorenci i kërkon ndjesë Keisit: Më fal nuk e dija që gjerat mund të shkonin kështu