POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

FOTO/Kush është 31-vjeçari që vrau të renë, poezia prekëse për të ëmën një ditë më parë

Është zbuluar fotoja e 31-vjeçarit Xhaferr Mata, që tronditi kryeqytetin mëngjesin e sotëm, pasi qëlloi për vdekje 19-vjeçaren Xhuljeta Çuni, dhe më pas qëlloi edhe veten me plumb pas koke.

Ky që shihni më poshtë është 31-vjeçari Mata, i cili u dërgua në gjendje të rëndë në spital dhe ndërroi jetë një orë më vonë.

Nga një vështrim në profilin e tij në ‘Facebook’, i riu i ka kushtuar një poezi shumë prekëse nënës së tij vetëm 20 orë para se të kryente krimin tragjik, që dyshohet të jetë krim pasioni, pas një lidhje të prishur me vajzën.


(31-vjeçari Xhaferr Mata)

((Poezia kushtuar nënës)

(Xhaferr Mata)


Lajmi kryesor:

Krim pasioni në Tiranë, ndërpreu lidhjen, djali ekzekutoi të renë dhe veten/ Dalin pamjet e vrasjes


/l.q./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Tekniku: 08/06/2018 15:30

    Vari lesht poezise se mallengjyeshme qe na ka shkruar ky vrasesi.... Esht vrases dhe ka vrare per motive te dobeta, beri mir qe ja shkrepi vetes.

    Përgjigju
  • Erget: 08/06/2018 11:20

    Vërej me habi që vrasisit e viteve të fundit, janë të gjithë të qethur gati zero.

    Përgjigju