Gatime nga zonja Albana, Mish me kumbulla te thata

Mish me kumbulla 

Përbërësit:

 700-800 gr mish

 120 gr kumbulla të thata

 80 ml konjak

 2 thelpinj hudhër

 2-3 lgj gjalpë

 rozmarinë

 kripë

 piper

Përgatitja:

Fillimisht largojmë bërthamat e kumbullave të thata dhe më pas i vendosim kumbullat në një enë me pak konjak që të zbuten.

Ndërkohë kaurdisim hudhrën me rozmarinën, vendosim racionet e mishit (mundësisht fileto) dhe i skuqim nga të gjitha anët. Shtojmë më pas kumbullat e thata dhe e shuajmë mishin me konjakun. Rregullojmë në fund shijen me kripë dhe piper dhe e servirim shoqëruar me lloje të ndryshme salcash sipas dëshirës.

 

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Presidenti i ri do të jetë një prej emrave të propozuar nga opozita?×

Lajmi i fundit

John

10 mln euro grante për Start Up-et për sipërmarrësit e rinj, ministrja Bilali në ‘Pa Protokoll’: Aplikimet të hapura që nga 16 maji, ja 3 kategoritë që përfitojnë