Gatime nga zonja Albana, Sallatë marokene me kus kus

Sallatë marokene me kus kus

Përbërësit:

200 gr kus kus 

2 domate

1 qepë e njomë

 1 panxhar

1 spec i kuq

1 spec jeshil

1 tufë majdanoz 

1 tufë koriandër

2 limona

3 lgj vaj ulliri

150 gr djathë kaçkavall

nenexhik, kripë

piper i zi, piper i kuq i ëmbël

Përgatitja:

Fillimisht mbi enën ku kemi vendosur kus kusin shtojmë ujë të vluar dhe e lemë për gjysmë ore mbuluar me kapak.

Presim të gjitha perimet në kubikë të vegjël dhe i vendosim në një sallatiere ku shtojmë dhe kus kusin. Përgatisim një salcë marinuese me vaj ulliri, lëng limoni, kripë, piper dhe e shtojmë tek sallata.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

Armand Duka, trukuesi që kërkon të shfaqet si “ëngjëll” dhe e vërteta e sjelljes së finales në Tiranë