Hasi kalon nga një socialist tek tjetri, betohet kryetari i ri

Hasi kalon nga një socialist tek tjetri, betohet kryetari i ri


Sot u betua edhe Kryetari i ri i Bashkisë së Hasit Liman Morina. Kryetari i këshillit me 21 anëtarë u zgjodh Shefqet Dauti, n/kryetarë Dallandyshe Metalia dhe Hamdi Muhadri. Përfaqësues për në këshillin e qarkut u zgjodhën  Agron Geca, Halim Dauti dhe Ilir Çela. Në ceremoni u bë dorëzimi i detyrës nga Adem Lala i zgjedhur nga PS-ja dhe që drejtoi bashkinë për 4 vite tek kryetari i ri Liman Morina në prezencë të Prefektit te Qarkut Kukes Zenel  Kuçana.


Lajmi kryesor:

Betohen 8 kryetarë të rinj! Rotacion i butë LSI-PS në Bulqizë, daja puth nipin dhe i dorëzon bashkinë, Gjiknuri falenderon demokratin


  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan