Izraeli dhe Hezbollahu shkëmbejnë zjarr për të tretën ditë radhazi

Izraeli dhe Hezbollahu shkëmbejnë zjarr për të tretën ditë radhazi

Foto ilusturese gjatë shkëmbimit të zjarrit Izrael-Hezbollah

1701624254_to.jpg

Foto ilusturese gjatë shkëmbimit të zjarrit Izrael-Hezbollah

Forcat izraelite dhe militantët e Hezbollahut kanë shkëmbyer zjarr përgjatë kufirit Izrael-Liban për të tretën ditë me radhë.

Ushtria izraelite tha se disa nga ushtarët e saj u plagosën lehtë kur një raketë antitank e gjuajtur nga Libani goditi një automjet në zonën Beit Hillel të Izraelit verior.

Trupat qëlluan me artileri në kthim, thuhet në deklaratën e Forcave të Mbrojtjes të Izraelit.

Hezbollahu i mbështetur nga Irani tha se kishte shënjestruar një numër pozicionesh izraelite me ato që i quajti “armë të përshtatshme”.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Ushtria izraelite: Fillon operacioni tokësor në qytetin jugor të Gazës! Hamasi lëshon 250 raketa në Tel Aviv


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Kishin përshtatur lokalin për lojëra fati, arrestohet menaxheri, në kërkim pronari

VIDEO/ Kishin përshtatur lokalin për lojëra fati, arrestohet menaxheri, në kërkim pronari